Türkiye Üstün Yetenekli Çocukları Eğitim Vakfı

Türkiye Üstün Yetenekli Çocukları Eğitim Vakfı

2010 TÜYÇEV IHLAMUR KASRI - Mind Lab Çocuk Atölyesi Yazdır e-Posta

Sevgili Mütevelli Üyelerimiz, Çocuklarımız, Velilerimiz ve Eğitmenlerimiz;

25.04.2010 Pazar günü başlaması planlanan Ihlamur Kasrı "Mind Lab" çocuk atölyelerimizin daha verimli olabilmesi için aşağıdaki konularda hep birlikte göstereceğimiz özen, etkinliklerimizin niteliği açısından çok önemlidir.

Bu birlikteliği Ihlamur Kasrı gibi müze niteliği taşıyan özel bir mekanda gerçekleştiriyor olmamız hepimiz için güzel bir şans. Bu şansı değerlendirirken, mekanın bize sağladığı huzurlu ortamı korumak ise ortak sorumluluğumuzdur.

-Velilerimizin giriş ücreti olan 1 TL' yi ödemeyi kesinlikle ihmal etmemesi ve herhangi bir sebep söyleyerek kasra giriş yapılmaması,

-Kasır içindeki çimlere basılmaması konusunda hassasiyet gösterilmesi,

-Çocuk Atölyesi çevresinde sigara içilmemesi,

-Atölye çalışmaları başladığında kapı önlerinde bekleme yapılmaması, velilerimizin kafeteryada bekleme yapması,

-Çay–kahve ve diğer yiyecek servisi için kafeteryanın kullanılması,

-Dışarıdan kesinlikle yiyecek,içecek, top, evcil hayvan, bisiklet vb. getirilmemesi,

-Çöplerin özellikle çöp kutularına atılarak çevrenin korunmasına özen gösterilmesini önemle rica ediyoruz.

Tatil günleri ve öğretmenlerimizden kaynaklanan sebeplerle oluşan aksamalar daha sonra telafi edilecektir. Yukarıda belirtilen kurallara uymayan davranışlarda bulunan öğrenci ve velilerimizden, kurumun saygınlığını koruma adına, atölyelere devam etmemeleri talep edilebilecektir. Bu kişilerin katılım bedelleri geri iade edilmeyecektir. Etkinliklere katılım yapmayı planlayan velilerimizin Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail atmalarını onay aldıktan sonra gönderilen ödeme bilgisini tarafımıza bildirilmesini önemle rica ediyoruz.

Başvurular 23.04.2010 saat 15:00 ‘da sona erecektir.

Atölyeye Katılım yapan Çocuklarımızdan oluşan Mind Lab TÜYÇEV takımı Mind Olimpiyatlarında TÜYÇEV’i temsil edecektir.

Planlanan Etkinlik Saatleri:

10:00-12:00 Mind Lab (7-8-9 Yaş ) 14-16 Çocuk

12:30- 14:30 Mind Lab (5-6-7 Yaş) 14-16 Çocuk

14:45-16:45 Mind Lab (8-9-10-11) 14-16 Çocuk

ÜCRET : (6 Hafta-12 Ders Saati Ücreti) - 300 TL

Yeterli başvuru olmadığı takdirde Mind Lab Atölyesi açılmayacaktır.

Geçmiş yıllarda 12 Hafta olarak yapılan atölyemiz bu dönem haftada 2’şer saat olarak 12 atölye şeklinde 6 haftada tamamlanacaktır.

Ödemeler peşin olup, mail order ile ya da İş Bankası hesap numarasına yapılabilir. Atölyelerden dönem ortasında ayrılma durumunda geri ödeme yapılmayacaktır.

Keyifli ve uzun soluklu çalışmamız sırasında bize vereceğiniz destek için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımızla,
TÜYÇEV YÖNETİM

Mind Lab

Mind Lab Metodu, düşünce oyunlarını kullanarak çocukların hem beyinlerine hem de yüreklerine aynı anda hitap eden, oyunları bir araç olarak kullanarak çocukların düşünce becerilerinin yanı sıra yaşam becerilerinin de gelişimini destekleyen, onları kendi potansiyellerinin farkında, çevresindeki diğer bireylere saygılı, bilinçli, başarılı ve mutlu bireyler olarak toplumsal hayata kazandırmayı hedefleyen bir eğitim yöntemidir.

Mind Lab Olimpiyatları Nedir?

Mind Lab olimpiyatları, dünyanın birçok ülkesinden çocuğu, heyecanlı ve keyifli bir rekabet ortamında bir araya getiren bir eğitim sürecidir. Bu süreç, okullarda uygulanan Mind Lab eğitimi ile başlayıp, okul turnuvaları ve yerel karşılaşmalarla devam eder ve uluslararası şampiyona ile sonuçlanır. Her okul takımı dört oyuncudan oluşmaktadır. Yerel turnuvaların nisan-mayıs aylarında tamamlanmasından sonra, uluslararası şampiyona haziran ayının ilk yarısında, her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilir Bu süreçte, beş kıtadan binlerce genç oyuncu önce kendi ülkelerinin en iyi oyuncusu olmak, sonra da ülkelerini diğer ülkeler önünde en iyi şekilde temsil edebilmek için oyun masalarının etrafında buluşurlar.

2007 yılında İspanya’nın Salamanca kentinde, 2008 yılında Türkiye’de, 2009 yılında İtalya’nın Venedik kentinde yapılan Mind Lab olimpiyatlarına, bu yıl Macaristan (Budapeşte) ev sahipliği yapıyor. Olimpiyat Oyunları Olimpiyatlarda, tüm yıl boyunca Mind Lab eğitimi çerçevesinde çocuklara verilmeye çalışılan bilişsel, sosyal ve duygusal beceriler kapsamında bir değerlendirme yapılır. Çocuklar müsabaka deneyiminde bu becerilerden özellikle takım çalışması, öz-disiplin, empati ve hedefe varma kararlılığı becerilerini sergileme olanağı bulurlar.

Olimpiyatlarda çocuklar dört farklı oyunda yarışırlar:

Abalon – Harmonize yapıları algılama, sabır ve hızlı adaptasyon becerilerini geliştirir.

Checkers - Çabuk hesap yapabilme ve uzun vadeli planlama becerilerini geliştirir.

Octi – Kısıtlı kaynakları amaca yönelik olarak en etkin şekilde kullanabilme, planlama, ve kısıtlı durumlarda çalışabilme becerilerini geliştirir.

Quoridor – Konsantrasyon, derinlemesine analiz yapabilme, belirsizlik durumunda karar verme ve esneklik becerilerini geliştirir.

Değerler ve Hedefler

1. Karşılıklı saygıi tolerans, dürüstlük ve adil oyunculuğun hem yarışmalarda hem de gerçek yaşamdaki önemini vurgulamak.

2. Çok farklı kültürlerden ve altyapılardan gelen çocukları, ortak bir amaçta buluşturmak.

3. Mind Lab düşünce stratejilerini, duygusal ve sosyal becerileri uygulama alanı yaratmak.

4. Küresel anlamda bir düşünce ve düşünce oyunları kültürü yaratmak.

Mind Lab Olimpiyatları, katılımcıların ömürleri boyunca unutamayacakları bir deneyim olmanın yanı sıra, ders yılı boyunca öğrendikleri metodları uygulama fırsatı bulabildikleri muhteşem bir sene sonu etkinliğidir. Oyuncuların Olimpiyatlar sırasında sergiledikleri karşılıklı saygı, olağanüstü konsantrasyon, sabır ve disiplin göz önüne alındığında, Mind Lab Olimpiyatları’nın çocuklarımıza daha iyi ve kardeşçe bir dünya yaratma yolunda gereken temeli vermek adına ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır.

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack